DEVINE CLAN

5. dubna 2015 v 15:36 | Sofia

Domov klanu je Shadow Hills, kde mají kousek za městem sídlo. Vždy v intervalu několika generací se do města vracejí a žijí tam jedno desetiletí, nanejvýš dvě, tak, aby na svou nesmrtelnost nepřitahovali zbytečnou pozornost lidí. Russell stanovil několik pravidel, kterými se řídí, aby mohli žít v míru a pokoji: snaží se nezabíjet zbytečně moc [kromě Erica se všichni živí lidskou krví, ještě Gisela se občas pokouší o přechod na zvířecí, ale zatím byly její pokusy neúspěšné]. Jediný kdo může přeměnit lidi v upíry, nebo přijímat do klanu nové již přeměněné členy je on sám. Nikdy neútočí na děti a ani je nijak jinak nezneužívají. Na veřejnosti se ke své rase nepřiznají a neprojevují žádné své schopnosti. Nevyhledávají konflikty s jinými rasami, právě naopak snaží se jim vyhnout apod. Mírové plány jim stále kříží vlkodlaci, ke kterým pociťují přirozenou nenávist, která je zjevně oboustranná. V podstatě jsou s nimi celou dobu v otevřené válce, ve které se mění jen míra a brutalita použitého násilí. Teď je jejich linie v Shadow Hills slabá, ale stále jich tu dost přežívá. Lovci byli ze začtku stejný problém, ale postupně se lovecká tradice z jejich linií vytratila, i když i teď jsou tu pokusy o její obnovení. Čarodějové taky nikdy nebyli jejich spojenci, ale donedávna ani jejich nepřátelé. To se změnilo, když před pár lety, těsně po opětovném návratu do Shadow Hills, Finn zabil Michaela Ashwortha, manžela hlavy rodiny Prescottových. On si to nepamatuje, je přesvědčený o tom, že byl buď omámený nebo očarovaný a celý incident klan považuje za intriku namířenou proti nim. Ostatní rasy moc neřeší, mají s nimi neutrální vztahy.Zakladatelská rodina zastupující upíry:

Russell Devine se narodil jako syn služebné v Shadow Hills, otec je neznámý. Jako dítě neměl mnoho přátel, všichni ho odsuzovali za to, že je nemanželský. Když dospěl, nechal se zaměstnat jako voják a většinu času procestoval. Oženil se ve svých 25 letech, narodily se mu dvě dcery, ale obě ztrati vinou tuberkulózy, jeho manželka se potom zbláznila a nakonec spáchala sebevraždu. Tehdy měl Russell 32 let. Ve vojisku skončil a čím dál víc se uzavíral sám do sebe. Pomalu propadl alkoholu. Každý večer se opíjel a ráno se budil nepamatujíc si na noční události. Jednoho dne, roku 1726 [38 let] se probral stejně, ale už nebyl člověkem. Někdo ho proměnil a jemu se do teď nepodařilo vzpomenout kdo, jak a proč to udělal. Po přeměně byl zmatený a nevěděl, co se s ním děje. Poměrně dlouho mu trvalo, než pochopil a ještě déle, než se s tím smířil a naučil se žít novým způsobem. Dlouhé roky po světě cestoval sám, sem tam se vracel do Shadow Hills, ale začátkem 19. století ho to omrzelo a začala mu chybět společnost. Jiné upíry sice střetl, ale s žádným se nezblížil. Rozhodl se tedy. že si vytvoří vlastní rodinu, vlastní klan.Byl vybíravý. Nechtěl přeměnit jen tak někoho, protože by z toho mohly být zbytečné problémy. Potřeboval někoho, kdo mu bude oporou, společníkem a loajálním spolubojovníkem. Nakonec se na něj usmálo štěstí a při potulkách Evropou našel ve Skandinávii v roce 1819 vhodný objekt. Byl to Finn, 27 letý pouliční zloděj. Poznali se, když ho chtěl okrást. Russell se nenechal, ale drzého chlapce pozval do hostince, kde se blíž poznali. Finn byl plný života, síly a energie. Byl to nevázaný živel milující zábavu a jednající impulzivně, bez zbytečného rozmýšlení. Povídal mu o svém o rok starším bratrovi Ericovi, který byl jeho přesný opak. Byl to kněz. Byl zodpovědný. rozvážný, jemný a vzdělaný. A hlavně velmi starostlivý. S bratrem měli velmi silné pouto, navzájem se o sebe starali a ochraňovali. Russella vztah mezi nimi dojal, přesně tak si představoval, že spolu jednou budou vycházet jeho dcery. Rozhodl se, že je tedy přemění oba. Finn dobrovolně souhlasil, Erica se nikdo neptal. Finn byl po přeměně nadšený a od té doby Russella neopustil, Eric byl naopak zhrozený a po přeměně žil téměř sto let na vlastní pěst. Potom si však našel cestu k bratrovi a časem i k Russellovi, ale stále vůči němu pociťuje jistou křivdu.
♦♦
V roce 1917 do jejich rodiny přibyl Thomas. Nebyl přeměněný Russellem, pouze osvojený. Přeměněný byl v roce 1807 členem svého původního klanu. V čase přeměny měl 25 let. Pochází z Anglie, ale se svou upíří rodinou přícestoval do Shadow Hills, přivedly je tam obchody. Přišli však v čase boje mezi upíry, vlkodlaky, čarodějkami a lovcemi. On jako jediný přežil, zbytek rodiny vyvraždili vlkodlaci. Dodnes neví proč. Neví, jestli to byla jen náhoda a stali se oběťmi vlkodlačího temperamentu, nebo jestli byli do něčeho zapletení, nebo šlo o nějakou mocenskou intriku. Ujal se ho klan Devine, se záměrem využít jeho nenávist k místním vlkodlakům pro vlastní prospěch ve válce.
Heidi a Gisela jsou jediné členky klanu, které nepřeměnil Russell. Bylo to proti pravidlům, které on sám stanovil, a tak ho jejich příchod rozrušil a zpočátku se je snažil vyhnat. Pravděpodobně jen žárlil, protože je v roce 1917 přeměnil Finn, jeho oblíbenec, a ještě to udělal za jeho zády. Obě měly v čase přeměny 23 let. Byly z Německa a do SH se přeplavily tou samou lodí jako Thomas. Cestovaly za dobrodružstvím. Heidi Finna očarovala na první pohled, a když ji přeměnil, nepřemýšlel hlavou, ale srdcem. Jeho city mu nikdy neopětovala, považuje ho za něco jako staršího bratra. Giselu přeměnil ze dvou důvodů: 1. aby Haidi neztratila svou kamarádku, 2. jí měl v plánu dát dohromady s jeho bratrem. To se mu podařilo a Eric si jsou s Giselou velmi blízcí.V roce 2002 si jako suvenýr domů z cesty ve Španělsku dovezl Ninu. Neměl v úmyslu svou rodinu rozšiřovat, ale Nina ho sama vyhledala s prosbou o přeměnu. Byla nevyléčitelně nemocná, posledním stádiu agresivní formy leukémie. Ve svých 19 letech ještě nebyla připravená zemřít. Russellovou největší slabostí jsou jeho city a i tentokrát se jimi nechal zlomit a nakonec ji přeměnil. Řekl ji, že si ji vezme pod svá ochranná křídla a tak se i stalo.
Esther pochází z Maďarska, její původ je židovský. Russell ji poznal v roce 2007 v Budapešti, již jako upírku. Přeměněná byla během 2. světové války [1941] ve 40 letech, aby ochránila sebe a svou rodinu před nacisty. To se jí i podařilo, ale nakonec i tak zůstala sama, jelikož jim nechtěla povědět hroznou pravdu o tom, co se z ní stalo. Snášela to velmi špatně a na zahnání žalu zabíjela lidi po desítkách každou noc a to velmi brutálním způsobem. Russell jí chtěl pomoct překonat to - důvod je jednoduchý, je téměř věrnou kopií jeho zesnulé manželky, samozřejmě o něco starší a kromě toho mají podobný životní úděl. Oba ztratili svou blízkou rodinu. Navrhl ji proto novou, upírskou. Přijala to a teď vede Devine klan po jeho boku.

♦♦
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama